Clotrimazol AL 1% crm.1x50g 1%

Clotrimazol AL 1% crm.1x50g 1%

Výrobce: Aliud Pharma GmbH Co.KG, Laichingen (D)
Kód zboží: 4024773017917
Kód SÚKL: 86397
Farmakoterapeutická
skupina:
Antimykotika pro použití v dermatologii - Klotrimazol
(ATC: D01AC01)
HEM:
Dostupnost: Skladem
DPH: 10,00 %
Cena bez DPH: 100,00 Kč
Cena: 110,00 Kč
Kusů:
 Informace o zboží

CLOTRIMAZOL HBF 1X50GM 1% Krém


Clotrimazolum 10 mg (1%) v 1 g krému.

Další látky obsažené v léku
Propylenglykol, stearomakrogol 100, stearomakrogol 1050, cetylalkohol, lehký tekutý parafin, propylparaben, methylparaben, čištěná voda.

Indikační skupina
Antimykotikum, dermatologikum.

Charakteristika
Clotrimazol HBF krém je širokospektré antimykotikum imidazolové řady určené pouze pro zevní použití. Tlumí růst a zastavuje množení nižších hub, kvasinek a některých bakterií.

Kdy se lék používá?
Clotrimazol HBF krém je určen dospělým a dětem od věku 2 let k léčení kožních infekcí způsobených plísněmi, kvasinkami a některými podmíněně patogeními houbami (trichofycie, epidermofycie, mikrosporie, kandidóza), k léčení meziprstových plísňových onemocnění, zánětu nehtového lůžka (paronychie), zánětu sliznice žaludu (balantitis), zánětu ženských pohlavních orgánů (vulvitis), onemocnění vyvolaného plísní Malassezia furfur (pytiriasis versicolor), po chirurgickém snesení nehtu k léčení plísňových chorob nehtové ploténky (onychomycosis) nebo jako doplňková léčba při podávání griseofulvinu.

Kdy byste neměli lék užívat
Přípravek se nesmí používat při přecitlivělosti na léčivou složku přípravku - clotrimazol nebo na některou jinou složku krémového základu. Přípravek se u kojících žen nesmí nanášet na bradavky. Přípravek není určen pro děti mladší 2 let.

Nežádoucí účinky
Přípravek je obvykle dobře snášen, zřídka se mohou vyskytnout místní reakce jako zarudnutí, pálení nebo svědění kůže a sliznice. O výskytu nežádoucích účinků nebo případných neobvyklých reakcích informujte svého ošetřujícího lékaře.

Jak mohou jiné léky ovlivnit léčbu?
Při lečbě Clotrimazolern HBF krémem se nedoporučuje současná lečba mastí typu polyenových antibiotik (nystatinu, natamycinu) z důvodu snižování jejich účinku. Informujte svého lékaře, že užíváte Clotrimazol HBF krém. O používání dalších volně prodejných léků se poraďte s Vaším ošetřujícím lékařem.

Dávkování
Pokud lékař neurčí jinak, krém se nanáší na postižená místa 2-3krát denně v tenké vrstvě (obvykle postačí asi 0,5 cm k ošetření plochy o velikosti dlaně). Po odeznění zjevných příznaků pokračujte v léčbě ještě alespoň 2 týdny. Přípravek je určen jen k zevnímu použití.

Upozornění
Pokud do 14 dnů od začátku léčby Clotrimazolem HBF nedojde ke zlepšení příznaků nebo naopak se příznaky zhoršují, či se vyskytnou nežádoucí účinky nebo neobvyklé reakce, poraďte se o dalším používání přípravku s lékařem. Bez porady s lékařem nepoužívejte přípravek déle než 4 týdny. O vhodnosti současného užívání přípravku Clotrimazol HBF s jinými léky se poraďte s lékařem. K zabránění reinfekcí je třeba současně léčit sexuální partnery, i když jsou bez zjevných obtíží. Při náhodném požití krému může dojít k nevolnosti a zvracení. Je vhodné zvracení vyvolat nebo podpořit a vyhledat lékaře.

Uchovávání
Při teplotě 10-25 st. C v dobře uzavřeném obalu, aby byl přípravek chráněn před vzdušnou vlhkostí.

Varování
Přípravek nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu. Přípravek uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.

Balení
Velikost balení: 10 g, 20 g, 30 g a 50 g krému. Zatavená hliníková tuba, PP šroubovací uzávěr, krabička.

Výrobce
Herbacos-bofarma s.r.o., Štrossova 239, Pardubice, ČR.

Držitel registrace
Herbacos-bofarma s.r.o., Pardubice, ČR.

Zdroj informací
Herbacos-bofarma s.r.o., Pardubice, ČR.


Volně prodejný léčivý přípravek.

Pečlivě pročtěte příbalové informace!


Komentáře ke zboží

Nový komentář

Zatím nejsou žádné komentáře k tomuto zboží.

na začátek stránky ~ doporučit tento web známému