Panadol Extra Rapide por.tbl.eff.12x500mg/65mg

Toto zboží doporučujeme

Panadol Extra Rapide por.tbl.eff.12x500mg/65mg

Výrobce: GLAXOSMITHKLINE DUNGARVAN LTD., KNOCKBRACK, DUNG (IRL)
Kód zboží: 3316982
Kód SÚKL: 14701
Farmakoterapeutická
skupina:
Analgetika - Paracetamol, kombinace kromě psycholeptik
(ATC: N02BE51)
HEM:
Dostupnost: Skladem
DPH: 10,00 %
Cena bez DPH: 66,36 Kč
Cena: 73,00 Kč
Kusů:
 



Informace o zboží

Panadol Extra Rapide, šumivé tablety

Panadol Extra Rapide šumivé tablety obsahuje kombinaci dvou aktivních látek - paracetamolu a kofeinu - která zajišťuje vysokou účinnost proti bolesti (až o 37% silnější proti bolesti ve srovnání se standardní paracetamolovou tabletou). Rozpustná forma navíc umožňuje rychlejší vstřebávání účinných látek a tím i rychlejší nástup účinku. Nedráždí žaludek.
Informace pro použití, čtěte pozorně!



Držitel rozhodnutí o registraci: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare, GlaxoSmithKline Export Ltd., Brentford, TW8 9GS, Velká Británie

Výrobce: GlaxoSmithKline Dungarvan Ltd., Dungarvan, Knockbrack, Irsko

Složení: Léčivé látky - Paracetamolum 500 mg, Coffeinum 65 mg v jedné šumivé tabletě.


Pomocné látky - Sorbitol, sodná sůl sacharinu. Šumivá tableta obsahuje též 427mg sodíku.

Indikační skupina: analgetikum, antipyretikumCharakteristika: Panadol Extra Rapide obsahuje kombinaci dvou účinných látek. Paracetamol zajišťuje úlevu při bolesti a snižuje tělesnou teplotu. Panadol Extra Rapide nedráždí žaludek. Neobsahuje kyselinu acetylsalicylovou. Kofein zmírňuje únavu, mírně podporuje dýchání a krevní oběh u horečnatých onemocnění.


Indikace: Přípravek mohou užívat dospělí a děti starší 12ti let. Panadol Extra Rapide je vhodný k úlevě:

-při bolestech hlavy, migréně, bolestech zad, zubů, revmatických a svalových bolestech a bolestech při menstruaci. Panadol Extra též přináší úlevu od nepříjemných příznaků chřipky, nachlazení i bolestí v krku a snižuje horečku.


Kontraindikace: Při těhotenství a v období kojení se poraďte před užitím tohoto léku s lékařem. Při známé přecitlivělosti na paracetamol, kofein nebo další složky se přípravek nesmí užívat. Pacienti léčící se pro onemocnění jater nebo ledvin se o vhodnosti užívání přípravku musí předem poradit s lékařem. Přípravek se nesmí užívat při žloutence, chronickém pití alkoholu a při současném podávání léků poškozujících játra.

Nežádoucí účinky: Přípravek je obvykle dobře snášen, ale může se vyskytnout kožní vyrážka, nucení na zvracení, nespavost, neklid, vzácně zúžení průdušek, poruchy jaterních funkcí a krvetvorby. Při případném výskytu těchto nebo jiných neobvyklých reakcí přestaňte lék užívat
a poraďte se s lékařem.


Interakce: Účinky přípravku Panadol Extra Rapide a účinky jiných současně užívaných léků se mohou navzájem ovlivňovat. Váš lékař by proto měl být informován o všech lécích, které současně užíváte, nebo které začnete užívat a to na lékařský předpis i bez něj. Než začnete současně s užíváním přípravku Panadol Extra užívat nějaký volně prodejný lék, poraďte se se svým ošetřujícím lékařem. Současné dlouhodobé užívání přípravku s některými léky na spaní, proti epilepsii, některých antibiotik nebo pití alkoholu může vést v některých případech k poškození funkce jater. Není vhodné kombinovat Panadol Extra Rapide s přípravky obsahujícími kyselinu acetylsalicylovou. V průběhu užívání přípravku omezte příjem produktů obsahujících kofein (léky, káva, čaj, kola), protože vyšší dávky kofeinu mohou vyvolat nervozitu, nespavost a výjimečně i zrychlení srdeční činnosti.

Dávkování a způsob použití: Pokud lékař neurčí jinak dospělí užívají 2 tablety rozpuštěné ve skleničce vody až 4x denně. Další dávku opakujte nejdříve po 4 hodinách. Užívejte maximálně 8 tablet za 24 hodin. Děti 12-15 let: 1 tabletu rozpuštěnou ve skleničce vody až 3x denně. Další dávku opakujte nejdříve po 6 hodinách. Podávejte maximálně 3 tablety za 24 hodin. Dětem do 12 let přípravek nepodávejte. Nepřekračujte doporučené dávkování.

Upozornění: Obsahuje paracetamol. Užívání vyšších než doporučených dávek může vést k riziku závažného poškození jater. Neužívejte tento přípravek bez doporučení lékaře pokud máte problémy s požíváním alkoholu nebo trpíte jaterním onemocněním a nebo užíváte jiná léčiva obsahující paracetamol. Bez porady s lékařem neužívejte tento lék déle než 7dnů. Nedochází-li
ke zmírnění příznaků onemocnění do 3 dnů, poraďte se o dalším postupu s lékařem.


Předávkování: Při předávkování nebo náhodném požití přípravku dítětem může dojít k poškození funkce jater, ihned vyhledejte lékaře.


Uchovávání: Uchovávejte při teplotě do 25°C.


Varování: Používejte pouze do data vyznačeného na obalu. Lék musí být uchováván mimo dosah dětí.


Balení: 12 šumivých tablet


Volně prodejný léčivý přípravek.

Pečlivě pročtěte příbalové informace!


Komentáře ke zboží

Nový komentář

Zatím nejsou žádné komentáře k tomuto zboží.

na začátek stránky ~ doporučit tento web známému